viz2
olcsai444

Híreink

Megyei Úszó Diákolimpia eredményei

2019.december 16-án rendezték meg Szombathelyen a megyei úszó diákolimpia döntőjét, melyről iskolánk tanulói szép eredményekkel tértek haza:

50 m gyors: 5. Szekeres Dorka

Az Olcsai – Kiss Zoltán Általános Iskola I. III. IV. korcsoport kiírt versenyeiben, három úszásnemben négy úszó sportoló képviselte Iskoláját és egyben szeretett városát az idei nagydöntőben.
Szekeres Dorka 3. évfolyamos tanuló kiváló úszással szerezte meg az 50 méteres gyorsúszás ötödik helyét. Hátúszásban is nagyon eredményes volt. Negyedik helyezése remek teljesítmény.
Óvári Balázs 5. évfolyamos tanuló a 100 méteres gyors és hátúszás egyéni versenyében indult.  Bátor úszással a 7. és 9, helyezést érte el.
Kimagaslóan teljesített Göller Dóra 7. évfolyamos diák, aki 100 méter gyors és 100 m éter hátúszásban sem talált legyőzőre. 2020 márciusában megyebajnokként szállhat vízbe Budapesten, a Duna Arénában megrendezésre kerülő Országos Döntőben.
A IV. korcsoportos leány 100 méteres mellúszás versenyében Varga Flóra Anna 7. évfolyamos kiváló úszó indult. Teljesítménye most az ötödik helyre volt elég. Időeredménye jobb a tavaly elértnél. Ezért dicséretet érdemel szereplése.
A következő  verseny a januárban megrendezésre kerülő, immár hagyományos Szentgotthárd Úszó Kupa. Hasonló jó eredményeket várunk tőletek!