unnepitémanap
Asztfaltrajzok
hoeses
olcsai444
szalmabála
nevelotestulet

Híreink

Pedagógusok köszöntése!

A szülői munkaközösség pedagógusnap alkalmából köszönötte nevelőtestületünket

Különleges és megható módját választotta a szülői közösség, hogy pedagógusnapon köszöntsék a nevelőtestület valamennyi tagját. Kollégáim nevében is köszönöm, hogy megemlékeztek rólunk. Köszönjük Pálmai Beáta szervező munkáját, köszönjük a kedves szavakat. Fazekasné Mittli Piroska intézményvezető

"Június első vasárnapján ünnepeljük a pedagógusokat! Az Olcsai-Kiss Zoltán Általános Iskola Szülői Munkaközössége június elsején délután köszöntötte az intézményben dolgozó pedagógusokat. Az ünnepségre nemcsak a szülők és a tanulók készültek. A köszöntésre több olcsais „öregdiák” is elfogadta a meghívást, akik hálás szeretettel osztották meg gondolataikat, emlékeiket az itt töltött iskolaévekről, szeretett pedagógusaikról. 
Visszaballagó diákként Tóth Tamás kezdte a visszaemlékezést, aki 34 esztendeje ballagott el a Várkerti iskolából. Jelenleg a Büki Művelődési és Sportközpont Könyvtár vezetője.


Csendes Máté jelenleg az ELTE Tanárképző hallgatója, 11 éve ballagott az iskolából. Legnagyobb sajnálatunkra nem tudott személyesen megjelenni a köszöntésen, de visszaemlékezését, gondolatait egy olcsais diák tolmácsolásában hallgathatták meg a Pedagógusok. Bedők Evelin 9 éve intett búcsút az Olcsai iskolának, aki a budapesti Gazdasági Egyetem Számviteli karának hallgatója.

Végül Pálmai Petra emlékezett vissza, aki szintén 9 éve hagyta maga mögött az iskola padjait és jelenleg az ELTE turizmus vendéglátásszakon 2. éves hallgató.

A véndiákok a számukra kedves emlékeket osztották meg az Ünnepeltekkel. Meghatódottan beszéltek diáktársaikról, pedagógusaikról, akik kiváló és stabil alapot adtak ahhoz, hogy az általános iskolás évek után határozottan, magabiztosan tevékenykedjenek. A sok szép emlék mellett mindegyikük a fantasztikus közösségépítést emelte ki legjobban, ami a későbbi életüket is meghatározta. 
A visszaemlékezések után az iskola 4-es, 5- es, 6-as, 7-es diákjai köszöntötték kedves versekkel pedagógusaikat. 


A műsor után igazgató asszony megköszönte a kedves szavakat és elmondta, hogy ilyenkor igazán jó pedagógusnak lenni, mikor a régi diákok pozitív megerősítést adnak volt tanáraik munkájáról, szeretetéről, az életre való felkészítésről. Mert tanulni jó és érdemes! Arról, hogy érdemes fáradozni, a mindennapok során, mert meghatározó alapokat adnak át minden gyermek számára. 
Végül a diákok jelképes ajándékkal, kerámia illatmécses tartóval, levendulaviasszal és fiolába csomagolt orchideavirággal, kedveskedtek pedagógusaiknak. Az ajándékok átadása után Egyed Zoltán és Gelliszné Kreicz Dóra jóvoltából frissítő italokat, majd Kustos Noémi szülő nádasdi Bungki cukrászdájában készült finom réteseket tálaltak az ünnepelteknek.
„Egy tanár munkája az örökkévalósággal vetekszik, mert sosem tudni, hány generáción hat és hány országot jár be a világon”
Szívből köszönjük odaadó munkájukat!"

Dr. Spaitsné Grebenár Barbara

Képek forrása: Pálmai Beáta
 

Pályázatok

Korábbi pályázatok

Körmendi körmenet a Délvidéken
Körmendi körmenet a Délvidéken
Határtalanul
Határtalanul
Az arisztokrácia nyomában Horvátországban és Szlovéniában
Felvidéki portya Körmendről 2019
Felvidéki portya Körmendről 2019
A bányavárosok felfedezése 2018.
A bányavárosok felfedezése 2018.
Kirándulás Szlovákiába 2017.
A Délvidéken jártunk 2016.
Alpokaljától a Magas-Tátráig 2014.

Kiemelt pályázatunk

Aktív iskola

Bozsik Program

Kosárpalánta

Ökoiskola

További pályázataink

RRF-1.2.1-2021-2021-00001

„Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára”

EFOP-3.3.5-19-2020-00042

Csodaszarvas iskolai közösségi program

EFOP-3.1.5-16-2016-00001

„A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása"

EFOP-3.2.4-16-2016-00001

„Digitális kompetencia fejlesztése”

TIOP-1.1.1-07/1-2008

A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése

TÁMOP-6.1.2.A-14/1-2014-0001

„Teljes körű Iskolai Egészségfejlesztés”