olcsai444
Víz világnapja

Híreink

Tanulóink sikerei a Nemzeti Lovardában

A Magyar Lovassport Szövetség Szabadidős Szakága 2021. 10. 16-17. között rendezte meg az I. Szabadidős Döntőt a Nemzeti Lovardában Budapesten. A két nap alatt összesen 242 gyerkőc mérhette össze tudását számtalan versenyszámban: futószáras versenyszám, ügyességi, díjlovaglás, valamint díjugratás különböző kategóriáiban. A verseny színvonalát mutatja, hogy összesen 717 startot követhettek figyelemmel az érdeklődők, egyszerre több különböző pályán. Vas megyét egyedül a Hétdombi Lovaspark Sportegyesület lovasai képviselték, Simon Máté irányításával.
A verseny vasárnapi napján - a Bajnokságban - csak azok a lovasok vehettek részt, akik 2021-ben már két befejezett pályát teljesítettek abban a kategóriában, amelyikben indulni szerettek volna. Ennek a kritériumnak iskolánk tanulói is megfeleltek, így sok edzés és alapos felkészülés után utazhattak Budapestre. Horváth Benedek, Koós Judit és Szakály Sára az ügyességi versenyszámokban indultak, ahol nem csak pontosnak, hanem gyorsnak is kell lenni lónak és lovasának egyaránt.
Horváth Benedek a 10 év alattiaknak szóló kezdő ügyességi versenyszámban vett részt Cukorka nyergében. A páros példaértékű lovaglással teljesítette a korántsem egyszerű pályát, végül 23 induló közül a 17. helyen végzett a szombati napon.
Koós Judit és Szakály Sára a 11-14 évesek számára szóló haladó ügyességi versenyszámban indultak, mindketten Cukorka nyergében. A szombati napon 32 induló közül Sára az előkelő 4. helyet szerezte meg, míg Juci, ugyan a legjobb idővel, de sajnálatos módon 8 hibaponttal a 23. helyen végzett. Vasárnap a lányok ugyanebben a versenyszámban 29 induló közül a 18. (Juci) és 19. (Sára) helyen végeztek.
Szakály Sára az országos döntőn, a két versenynap összesített eredményei alapján, 30 indulóból a 7. helyen zárt.
A gyerekek edzője, Simon Máté összegzése a versenyről: Ez volt az első országos, méghozzá kétnapos verseny, ahova elutaztunk a gyerekekkel. Érthetően nagy volt az izgalom a verseny előtt, de mindenki megpróbálta kihozni magából a maximumot. Büszke vagyok a lovasaimra, jó verseny volt, ahol sok tapasztalatot is gyűjthettek. A felkészülést folytatjuk, télen és tavasszal is tervben vannak a következő versenyek, hogy minél nagyobb rutint szerezve térhessünk vissza jövőre a Szabadidős Döntőre.
Gratulálunk Sárának, Jucinak és Benedeknek, valamint a Hétdombi Lovaspark többi versenyzőjének is! További sikeres versenyzést kívánunk!