Víz világnapja
olcsai444
viz2

Lyukasóra

Könyvtár

"Amikor megismertem a betűket, és elolvastam az első könyvet, más ember lettem! Rögtön tudtam, hogy a fejemben ész van és nem szilvalekvár! És hogy az eszemet mozgatni is lehet, és azt is el tudtam képzelni, ami a könyvben van. Működött a fejemben a képzelet-mozi. Oda tudok utazni, ahol még sosem jártam, bejárhatom a világot a szobámban ülve." (Csukás István)
Az iskolánk könyvtára az 1. emeleten található, ahol csendes, nyugodt helyet biztosít egy 52 m2-es teremben az itt tanuló diákoknak és az itt dolgozó munkatársaknak.

Élet a könyvtárban.

 

A beiratkozás és a szolgáltatások igénybevétele díjtalan. Legfőbb feladata, hogy a tanítás ideje alatt, valamint a tanórán kívül is intézményünk forrásközpontja legyen, lehetővé tegye a gyűjtemény használatát. 

Kötelező és ajánlott irodalom jegyzéke itt található.

Nyitva tartása:
Minden nap 7.30.  -  15.30.
Könyvtáros: Kovács-Nemes Erzsébet

Szolgáltatásaink:

-könyv, -és folyóirat kölcsönzés: alsósoknak max. 3db, felsősöknek max. 5db, 3 hetes határidővel
- helyben használat /olvasóhelyek száma: 24 
-számítógépek használata 
- játékos szórakozás /társasjátékok, puzzlek, kártyák, twister, malom, jenga,…/

A könyvtár állománya:

A könyvtár gyűjtőkörébe tartoznak az oktatásban használt tankönyvek, a kötelező és ajánlott olvasmányok. Biztosítjuk az oktatásban használt kézikönyveket /lexikonok, szótárak/, a pedagógusok munkáját segítő módszertani kiadványokat. Gyűjtjük a tananyagot kiegészítő vagy ahhoz kapcsolódó ismeretközlő és szépirodalmat, a tanítást és a tanulást segítő nem-nyomtatott dokumentumokat /CD, DVD, …/. Gyarapítjuk az olvasás megszerettetését segítő hazai és nemzetközi szépirodalmi olvasmányokat és folyóiratokat.

Az iskolai könyvtár feladata:

Fontosnak tartjuk a könyvtárhasználati készségek fejlesztését, a tanulók felkészítését az önálló kutatómunkára, ezért az 1-4. évfolyamosok játékos foglalkozások keretében, az 5-8. évfolyamosok az informatika óra keretein belül sajátítják el ezt a tudást.

Természetesen megünnepeljük az irodalomhoz kapcsolódó jeles napokat. Szeptemberben a népmese napja alkalmából a tanulók rajzos illusztrációiból készítünk kiállítást.

Áprilisban a költészet napján szavalóversenyen szavalhatják el a kisdiákok a kedvenc versüket, de volt mikor poétává váltak és verseket írtak. Minden évben sikeresen részt veszünk a Városi Könyvtár által szervezett költészet napi szavalóversenyen, sőt januárban a gimnáziumban ünnepeltünk a magyar kultúra napi szavalóversenyen is. Ezenkívül játszottunk már a Szalay Könyvkiadó által szervezett Országos Kalandos Olvasóversennyel, melynek célja az olvasás népszerűsítése, a szövegértő olvasás, valamint a csapatmunka játékos formában történő fejlesztése az általános iskolák alsó és felső tagozatában.

A hagyományos könyveken kívül egy új dokumentumtípussal, a papírszínházzal is megismerkedhetnek a kisdiákok, amit a Csimota Könyvkiadó pályázatán sikerült elnyerni.

A Papírszínház voltaképpen nem is igazi könyv, inkább afféle utazó színház. Mesélés közben egy bőröndöt és kis színpadot formázó fakeretbe kell helyezni a képekkel illusztrált lapokat, s a kartonlapok hátuljáról kell felolvasni a hozzá tartozó szöveget. A Papírszínház a mesélésnek egy egészen új, varázslatos élménye, nemcsak a hallgatóságnak, de a mesélőnek is.

Az Iskolai Könyvtárak Világhónapja kapcsán kitekintettünk egy kicsit a nagyvilágban is, hiszen októberben csatlakozunk a Nemzetközi Könyvjelzőcsere Programhoz. A projekt lényege, hogy a nemzetközi szervezők összepárosítják a hasonló korú és számú csoportokat, akik egy-egy könyvjelzőt készítenek bármilyen technikával bármilyen alapanyagból, amit postán juttattunk el a csereiskolának.

Remek lehetőség arra, hogy egy kicsit bemutassuk az iskolánkat, Körmendet és Magyarországot. Diákjaink lelkesen rajzoltak, festettek, vágtak, ragasztottak cicát, gólyát, kokárdát, zászlókat, magyar mesefigurákat, focistákat, kosarasokat. Ezáltal megismerhetett már bennünket Kína /Hong Kong/, Spanyolország /Malaga/, Portugália /Rio Tinto/, Horvátország /Donja Zdencina/, Németország /Starnberg/ és Ausztrália /Shenton Park/ városának egy-egy iskolája.

Segítséget nyújtunk az iskolában zajló projektnapokhoz /Tök jó nap, a Föld Napja, Digitális témahét/  és versenyekhez, és kiállítást is szerveztünk /Minden Bagoly/ már.

Dominó napunk pedig egészen különösre sikeredett, hiszen dominók helyett mi az iskolai könyvtár könyveivel hálóztuk be az épület összes folyosóját, a lépcsőházat, lépcsőket és az előtérben még az OLCSAI feliratot is kiraktuk.

Videó itt.    A videót készítette Bertalan László.

 

Minden diák és tanár lelkesen építette a "könyvkígyót", ami több mint 1300 db könyvből állt. Pár kis szakasz borulása után, amit gyorsan újraépítettek, már lökték is az első könyvet, ami a megújult most megjelent Iskolai Évkönyv volt. Igazi csapatmunka volt, amiből kiválóra teljesített iskolánk.

Megjelentünk a médiában is.

A Körmend Rádióban csütörtökönként hallható KÖNYVAJÁNLÓ MAGAZIN két munkatársa /Horváth Anita Mónika és Tóth Cecília/ készített interjút iskolánk 10 diákjával.  Arra voltak kíváncsiak, hogy mi a kedvenc könyvük az olcsais gyerekeknek, miért jó olvasni, honnan szerzik be a könyveket, beszélgetnek-e az olvasmányélményeikről.

Tanórákon kívül is próbálunk barátságos környezettel, sok-sok játékkal, kibővült számítógépparkkal kedveskedni az itt tanuló diákoknak, akik maximálisan ki is használják ezeket a lehetőségeket. 

 

 

Pályázatok

Korábbi pályázatok

Körmendi Körmenet a Délvidéken
Körmendi Körmenet a Délvidéken
Határtalanul
Határtalanul
Az arisztokrácia nyomában Horvátországban és Szlovéniában 2023
Felvidéki portya Körmendről 2019
Felvidéki portya Körmendről 2019
A bányavárosok felfedezése 2018.
A bányavárosok felfedezése 2018.
Kirándulás Szlovákiába 2017.
A Délvidéken jártunk 2016.
Alpokaljától a Magas-Tátráig 2014.

Kiemelt pályázatunk

Aktív iskola

Bozsik Program

Kosárpalánta

Ökoiskola

További pályázataink

RRF-1.2.1-2021-2021-00001

„Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára”

EFOP-3.3.5-19-2020-00042

Csodaszarvas iskolai közösségi program

EFOP-3.1.5-16-2016-00001

„A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása"

EFOP-3.2.4-16-2016-00001

„Digitális kompetencia fejlesztése”

TIOP-1.1.1-07/1-2008

A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése

TÁMOP-6.1.2.A-14/1-2014-0001

„Teljes körű Iskolai Egészségfejlesztés”